• 27 maja 2024

Kazik, Edyta Barrtosiewicz i Nocny Kochanek wśród laureatów "Albumu Rockowego Antyradia. Więcej na: https://spokeo.pl/

Kazik Staszewski został polskim artystą muzyki rockowej roku 2021. Został nagrodzony trzema statuetkami w najważniejszym polskim plebiscycie na najlepszych artystów tego gatunku. Został nagrodzony "Albumami Rockowego Antyradia", w następujących kategoriach: "Płyta Rocku - Polska" za solowy album "Zaraza", będący muzyczną kroniką stanu pandemii; "Hit Rocku-Polska" - za utwór "Twój ból jest gorszy niż mój", który promował "Dżumę" w polskim radiu i wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi; oraz "Wokalista Rocku-Polska".

Wśród polskich laureatów tej nagrody znaleźli się Edyta Bartosiewicz - "Wokalistka Rock-Polska" oraz Nocny Kochanek - "Zespół Rock-Polska".

Zobacz więcej: Antyradio

rock

Na płycie "Rock - Abroad", którą był album AC/DC "Power Up", znalazł się utwór "Protect The Land" zespołu System OF A Down. W kategorii "Female Voice of Rock - Abroad", zwyciężyła Kanadyjka Alanis Morrissette, natomiast w kategorii "Male Voice of Rock - Abroad" zwyciężył Bruce Dickinson z Iron Maiden. Bruce Dickinson z Iron Maiden. Statuetkę "Rockowy Zespół-Francja" za rok 2020 otrzymali muzycy zespołu Metallica.

Zaprezentowano piętnastą edycję "Albumów Rockowego Antyradia". Wyniki zostały ogłoszone na żywo na antenie podczas specjalnego programu z powodu pandemii. Redakcja muzyczna Antyradia co roku przyznaje dziesięć kategorii, w których nominowani są artyści z Polski i ze świata. O tym, kto zostanie zwycięzcą, decydują słuchacze i fani polskiej muzyki rockowej w głosowaniu internetowym. Po zakończeniu głosowania redakcja Antyradia weryfikuje wszystkie głosy, usuwając te, które są niezgodne z regulaminem.

Więcej na: https://spokeo.pl/radio/

Top