• 18 czerwca 2024

Przez ostatnie kilka lat, konferencje technologii konsumenckiej takie jak CES pokazały niezliczone przykłady urządzeń, które obiecały zmienić Twoją kuchnię w futurystyczny plac zabaw. Nigdy nie będziesz musiał martwić się, że zabraknie ci mleka lub wszystkich składników do twojego ulubionego posiłku, ponieważ twoja lodówka da ci to, co najlepsze. Gotowanie kolacji nie trwałoby tak długo, ponieważ Twój piekarnik zacząłby się nagrzewać w momencie powrotu do domu. Wszystko byłoby bezproblemowe, łatwe i wygodne.

Pomimo obietnic, nie widzieliśmy, aby inteligentna kuchnia naprawdę wystartowała. Może dlatego, że technologia może dojrzewać, a wczesne wdrożenia, choć interesujące, nie zawsze rozwiązywały problem. A może to dlatego, że większość z nas nie ma potrzeby lub pieniędzy, aby złomować wszystkie nasze główne urządzenia kuchenne i zastąpić je gadżetami, które mogą wynik wyższy na SAT niż my.

Ale jest możliwe, że jesteśmy na skraju nowej ery w technologii kuchennej, gdzie urządzenia są bardziej wytrzymałe, użyteczne i interesujące. Ostatecznie, wszystkie urządzenia w sklepie znajdą się pod etykietą inteligentnej technologii.

Podczas gdy na CES 2016, ekipa HowStuffWorks miała okazję przyjrzeć się jakiejś inteligentnej technice kuchennej, która może być kolejną wielką rzeczą. Na targach Samsung zobaczyliśmy lodówkę z imponującym 21,5-calowym (55-centymetrowym) pojemnościowym ekranem dotykowym. Ta lodówka nie tylko śledzi rzeczy, które w niej przechowujesz, ale także może stać się centrum rozrywki. Możesz nawet słuchać podcastów HowStuffWorks z Twojej lodówki!

Poza tym w drzwiach lodówki znajduje się kamera, która pozwala zajrzeć do urządzenia, nawet jeśli nie ma cię w domu. Wystarczy otworzyć aplikację, aby zobaczyć wnętrze lodówki, gdy jesteś w sklepie spożywczym i nie pamiętasz, jakiego jedzenia potrzebujesz. Ponadto, będziesz mógł zobaczyć, co dzieje się w Twojej lodówce, gdy drzwi są zamknięte. Mamy nadzieję, że ktoś w końcu potwierdzi obecność lodówkowych skrzatów.

Zatrzymaliśmy się również przy Whirlpool, aby przyjrzeć się kuchni przyszłości. Koncepcja Whirlpool ma zintegrowaną kuchnię, która potrafi wyczuć to, co robisz i przypominać o tym, jak pracujesz. Na przykład, jeśli jesteś rodzicem robiącym śniadanie, może przypominać ci o pakowaniu lunchu dla twoich dzieci i dostarczaniu sugestii dla zdrowych posiłków.

Czy te technologie zyskają szeroką akceptację wśród konsumentów? Ponieważ ludzie czują potrzebę modernizacji lub zakupu nowych urządzeń, naturalne jest przyjrzenie się temu, co jest nowatorskie i rozważenie cech produktu w stosunku do budżetu. To może być kolejne pięć lub sześć lat zanim smart tech znajdzie drogę do przeciętnej kuchni, ale na podstawie tego, co widzieliśmy, to przyszłość, która jest zdecydowanie blisko.

Top