• 20 lipca 2024

Każda nowa seria iPhone'ów ma coraz ciekawsze i niepowtarzalne funkcje, dzięki czemu urządzenia odpowiadają swojej cenie. Jednak nawet najwyższej jakości smartfony z czasem zawodzą. Wymiany ekranów w iPhone 11, wymiany wyświetlaczy i inne awarie smartfonów to najczęściej wina użytkowników. Jednak bez względu na rodzaj awarii, możesz zwrócić się o pomoc do centrów serwisowych.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza?

W produkcji iPhone'a 11 producent wykorzystuje technologię kryształów. Dlatego w przypadku uszkodzenia ekran nie rozpada się na kawałki, ale pokrywa się pęknięciami. Z biegiem czasu te defekty rozprzestrzeniają się po panelu dotykowym. Jeśli jednocześnie obraz na ekranie pozostaje wysokiej jakości, a czułość czujnika nie ulega pogorszeniu, należy wymienić szybę. Jeśli panel nie reaguje od pierwszego dotknięcia, musisz zmienić cały ekran, składający się z:

  • Wyświetlacza.
  • Czujnika.
  • Szkła ochronnego.

Rozbite szkło to najczęstsza awaria smartfona, ale nie najdroższa. Wymiana wyświetlacza Iphone 11 jest tania w porównaniu do naprawy całego wyświetlacza. A sama procedura nie trwa dłużej niż 30 minut. Specjaliści serwisu zazwyczaj posiadają wszystkie niezbędne oryginalne materiały, aby przywrócić twój smartfon do pierwotnego wyglądu. Pęknięcia ekranu są najczęściej widoczne po upadku. Ekran jest wyłączony, co oznacza, że wewnętrzne elementy urządzenia są zepsute. Możliwe są też przy okazji uszkodzenie pętli i jej wyjście z gniazda. Samodzielny demontaż w domu może tylko pogorszyć stan telefonu. Sama cena wymiany zależy od lokalizacji punktu usługowego. W autoryzowanych serwisach Apple koszt zainstalowania oryginalnego wyświetlacza oscyluje na poziomie 600 złotych. W przypadku zamienników cena jest mniejsza o 200 złotych.

Apple zapewnia roczną gwarancję na wady, takie jak złe piksele. Jeśli więc ekran jest uszkodzony, warto zanieść urządzenie do sklepu Apple Store lub Autoryzowanego Serwisu Apple, aby sprawdzić, czy można bezpłatnie naprawić ekran. Jeśli masz AppleCare+, plan zakupiony u operatora lub ubezpieczenie od zewnętrznego dostawcy ubezpieczeń, możesz nie ponieść żadnych kosztów naprawy ekranu iPhone'a. Autoryzowani dostawcy usług Apple to usługi naprawcze zatwierdzone przez Apple. Jeśli twój telefon jest objęty gwarancją i nie korzystasz z autoryzowanego dostawcy usług Apple, utracisz gwarancję. Jeśli jednak twój telefon nie jest objęty gwarancją, może być opłacalne skorzystanie z usługi naprawy innej firmy. Aby znaleźć autoryzowanego dostawcę usług Apple, przejdź do Wsparcia Apple i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby umówić się na naprawę ekranu iPhone'a. Zobaczysz listę pobliskich autoryzowanych dostawców usług Apple.

iPhone 11

Wymiana wyświetlacza w iPhone 11: ile trwa?

Ekran w iPhonie 11 nie zmienił się znacząco. Ma taki sam 6,1-calowy wyświetlacz LCD jak poprzednio. Oznacza to, że ma te same problemy, co poprzednia linia - delikatny ekran. Niestety jest on zatem podatny na pęknięcia. Wielu użytkowników zaniedbuje szybką naprawę takich awarii, ale w ten sposób tylko zaostrzają problem. Pojawienie się pęknięć na ekranie smartfona zwiększa szansę na awarię całej matrycy LCD w kolejnych, nawet niewielkich upadkach.

Wymiana szkła iPhone'a, pozwoli zachować oryginalny wyświetlacz LCD i zaoszczędzi pieniądze, które wydałbyś na ewentualne naprawy. Pod szkłem iPhone'a 11 znajduje się warstwa czujnika, która może ulec uszkodzeniu w przypadku poważnego uszkodzenia. Niebezpieczne są boczne pęknięcia wyświetlacza, w których odsłonięta jest warstwa szkła ochronnego. Jeśli po upadku czujnik zaczął nieprawidłowo przetwarzać dotknięcia, część ekranu nie reaguje lub czujnik całkowicie utracił swoją funkcjonalność, wówczas można przywrócić pełną funkcjonalność iPhone'a 11 poprzez wymianę ekranu dotykowego. Procedura naprawy jest całkowicie identyczna jak wymiana szkła, tylko przy klejeniu ekranu stosuje się szkło z czujnikiem. Czas naprawy zwykle trwa 90-120 minut. Koszt takiej usługi jest o 50-60% bardziej opłacalny niż wymiana z LCD.

Wymiana modułu wyświetlacza to jedna z najpopularniejszych usług. Jeśli po upadku masz czarne plamy, paski lub matryca przestała wyświetlać obraz, to wymiana modułu wyświetlacza w iPhonie 11 pozwoli mu znów działać. Przy naprawach korzysta się z oryginalnych części zamiennych lub wysokiej jakości analogów, cena obejmuje również usługę i przywrócenia szczelności urządzenia. Osobliwością naprawy czujnika Face ID jest niemożność zastąpienia pętli, na której się znajduje, ponieważ ta funkcja działa w połączeniu z procesorem. Możliwe jest przywrócenie funkcji poprzez przywrócenie „natywnego” czujnika lub przeszczepienie elementów do nowej pętli.

Top