• 21 kwietnia 2024

Lista gadżetów, które można dziś dokupić do telefonu komórkowego, jest nas w stanie przyprawić o zawroty głowy. Zdecydowana większość jest zaliczana do grupy tych, w przypadku których odgadnięcie ich rzeczywistego przeznaczenia nie jest wcale prostym zadaniem. Choć jednak kreatywność projektantów zdaje się nie mieć granic, przynajmniej kilka nowości rynkowych zasługuje na to, aby zainteresować się nimi. W co możemy więc się zaopatrzyć.

Statyw

Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy zaopatrzyć się w statyw do telefonu komórkowego, nie mają wątpliwości, co do tego, że jest to rozwiązanie słusznie budzące zainteresowanie. Statywy dostępne dziś w sprzedaży charakteryzują się niewielkim rozmiarem, a i ich waga jest stosunkowo niska. Nic zatem dziwnego, że sprawdzają się znakomicie w transporcie. Bardziej wymagający nabywcy powinni zainteresować się modelami na elastycznych nóżkach. Te sprawdzają się świetnie, gdy chcemy ustawić telefon w odpowiedniej pozycji, mamy jednak do czynienia z nierówną powierzchnią.

Obudowa z dodatkową baterią

Telefony są dziś naszymi niezrównanymi pomocnikami, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że rozładowują się szybciej niż powinny. Powerbank w nowym wydaniu zdaje się jednak rozwiązywać ten problem. W obudowę jest wbudowana dodatkowa bateria, a to oznacza zastrzyk energii dla naszego telefonu dokładnie wtedy, gdy potrzebuje jej najbardziej. Co ważne, wspomniany gadżet ma do spełnienia także dodatkową funkcję chroniąc telefon tak przed upadkiem, jak i przed wstrząsami. Plusem wydaje się również szybkość ładowania.

Lokalizator kluczy

Jeśli gubienie mniejszych lub większych przedmiotów od lat jest naszym przekleństwem, lokalizator kluczy wydaje się być pozycją obowiązkową. Przypomina on klasyczny brelok, możemy jednak sparować go z naszym telefonem. Gdy oddalamy się od kluczy, telefon informuje nas o tym poprzez sygnał dźwiękowy, co sprawia, że szybciej może opanować zapominalstwo. Aplikacja pozwala też na uruchomienie alarmu, który sprawi, że znalezienie zguby nie będzie czynnością przesadnie skomplikowaną.

Alkomat

Przynajmniej kilka gadżetów, z którymi mamy do czynienia, jest w stanie podnieść poziom naszego bezpieczeństwa. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia wówczas, gdy w grę wchodzi alkomat. Osoby, które nie są pewne, czy powinny wsiąść za kółko, mogą skorzystać z podręcznego alkomatu, który nie potrzebuje nawet akumulatora korzystając z baterii telefonu komórkowego. Do urządzenia jest dołączona specjalna aplikacja. Ta pomaga nie tylko w odczytaniu wyników pomiaru, ale również w ich interpretowaniu. Niestety, musimy liczyć się z tym, że ceny alkomatów są zróżnicowane, a o pełni bezpieczeństwa ciągle jeszcze można mówić przede wszystkim w kontekście najdroższych z nich.

Dwustronny pendrive

Nawet w czasach, w których możemy magazynować nasze dane w chmurach, nie rezygnujemy z bardziej klasycznych nośników danych. Trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę, że przynajmniej raz na jakiś czas musimy liczyć się z brakiem dostępu do sieci. Na szczęście, dziki łatwemu w użyciu urządzeniu można korzystać z danych dokładnie wtedy, gdy pojawia się taka potrzeba.

Więcej o ciekawych i przydatnych gadżetach do smartfona przeczytasz na http://smartfonupdate.pl/.

Top