• 18 czerwca 2024

Kupując nowy telefon jesteśmy bardzo podekscytowani. Na sam początku przysięgamy sobie dbać o sprzęt bardziej, niż poprzednim modelem. Możemy go zaklinać i obchodzić się niczym z jajkiem, ale nie oszukujmy się. Na pewno prędzej, czy też później nasz telefon spotka się z gruntem. Może także wylądować w naszej kieszeni, w której znajdują się także klucze. Popularną ochroną jest szkło ochronne na telefon. Co to takiego? Czym się wyróżnia? Czy warto je kupić? Sprawdźmy to.

Szkło ochronne na telefon zaraz po zakupie

Szkło ochronne na telefon jest bardzo szeroko rozpowszechnionym system na zabezpieczenie ekranu w naszym telefonie. Nie tylko chroni wyświetlacz przed zarysowaniami, ale także przed pęknięciami. Najczęściej pojawia się na rynku szkło ochronne 9h. Takowy materiał jedynie zarysujemy ostrzem diamentowym. Jeśli zdecydujemy się na szkło ochronne na telefon, to możemy mieć pewność, że nie zaszkodzą mu ostre przedmioty, które znajdują się razem z nm w kieszeni, czy też w torebce.

Inny sposób na zabezpieczenie ekranu naszego telefonu to folia na ekran. Jednak w porównaniu ze szkłem hartownym wyróżnia się niższą ceną i zdecydowanie większą elastycznością. Jednak to sprawia, że nieco trudniej jest ją założyć na telefon. Nie jest także zbytnio wytrzymała. Zarówno szkło ochronne, jak i także folia nie powinny utrudniać korzystania z telefonu. Jednak pod warunkiem, że są one dobrej jakości. Decydując się na rozwiązania niesprawdzone, ryzykujemy spore pogorszenie wyświetlania oraz także wrażliwości dotykowego ekranu.

Szkła oraz folie ochronne nie są konieczne w teorii, jeśli smartfon jest zabezpieczony fabrycznie odpowiednim szkłem. Pamiętajmy jednak, że po pewnym czasie i tak zauważymy pewne drobne zadrapania. Chociaż większość nowych telefonów pojawiających się na rynku posiada zabezpieczenie różnego rodzaju, warto pomimo wszystko zainwestować w ochronę dodatkową.

Szkło ochronne na telefon

Co daje szkło ochronne na telefon?

Szkło ochronne na telefon jest idealnym sposobem na zabezpieczenie ekranu telefonu przed wszelkimi zarysowaniami oraz innymi uszczerbkami. Jest ono wytrzymałe kilkukrotnie od zwykłego szkła.

Zaletą szkła ochronnego jest nie tylko sama jego twardość, ale także to w jaki sposób reaguje podczas upadku, czy też mocnego uderzenia. Na pewno amortyzuje ono skutki upadku, ponieważ w trakcie pękania rozprasza znacznie siłę uderzenia wewnątrz własnej struktury, co uchroni ekran naszego telefonu przed poważnym uszkodzeniem.

Szkło ochronne na telefon po założeniu bardzo mocno przylega do urządzenia i się nie przesuwa. Szkło hartowane nie ma wpływu na czułość dotykową ekranu. Zapewnia bardzo wysoką przejrzystość, a jakość obrazów wyświetlanych jest identyczna jak przed nałożeniem. Pokryte dodatkowo zostało oleofobową powłoką, dzięki której tłuste plamy, jak i także odciski palców będą znacznie mniej widoczne.

Szkło ochronne na telefon jest produkowane oczywiście z myślą o określonym modelu telefonu i to oznacza, że szybka posiada bardzo precyzyjnie wykonane otwory na czujniki, jak i także obiektyw aparatu dedykowany do konkretnego model. Jednak nie zawsze szkło przylega do całościowej powierzchni ekranu tak jakbyśmy tego chcieli, ponieważ wiele nowych smartfonów posiada ekran o rantach zaokrąglonych.

A gdzie znajdziemy szkło ochronne na telefon? Polecamy jednak zakup w sieci. Jest to wygodna forma. W razie gdybyśmy dokonali błędnego zakupu, to możemy zwrócić zamówione szkło. Także nie mamy czego się obawiać. Zamówmy już dzisiaj ochronę dla swojego telefonu. Pamiętajmy o tym, że szkło ochronne jest tańsze od nowego wyświetlacza i to zdecydowanie. Nie ma co podejmować ryzyka.

Poza odpowiednią ochroną telefonu, jak szkło ochronne, powinniśmy rozważyć również ubezpieczenie telefonu. Gdzie możemy takowe kupić? Stosowne ubezpieczenie kupimy bezpośrednio u operatora, ale także w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Zanim zdecydujemy się na konkretne ubezpieczenie, to powinniśmy porównać sobie poszczególne oferty. Czasami oferta tylko nieco droższa, czy też w porównywalnej cenie będzie dla nas zdecydowanie bardziej korzystne. W przypadku kupna ubezpieczeń powinna się liczyć dla nas nie cena, a właśnie sama oferta. Towarzystwa ubezpieczeniowe chcą spełnić oczekiwania swoich klientów i dostosowują do nich ofertę niemal na wymiar. Musimy przyznać, że bardzo nam się to podoba. Lubimy oferty skrojone na miarę. Ubezpieczenie telefonu możemy także dołączyć do innych kupowanych ubezpieczeń, jak ubezpieczenie nieruchomości, czy też ubezpieczenie na życie. Jest to wspaniała wiadomość.

Top