• 20 lipca 2024

Technologia inteligentnego domu istnieje od lat i tak jak każda inna elektronika, technologia domowa jest zawsze ulepszana. Produkty z dziedziny techniki domowej wykorzystują komputery i inne futurystyczne gadżety do wykonywania różnych zautomatyzowanych zadań, które zazwyczaj skupiają się wokół jednego celu: uproszczenia Twojego życia. Niektóre produkty zapalają światło, gdy wchodzisz do pokoju; inne mogą rozpocząć obiad w piekarniku, zanim wyjdziesz z pracy. Oczywiście są też takie innowacje z zakresu techniki domowej, które kupujemy tylko po to, aby uczynić życie przyjemniejszym - pomyśl o telewizorze 3-D. Przyjrzyjmy się więc 10 innowacjom high-tech i zobaczmy, jak mogą one ułatwić i uprzyjemnić życie w domu.

TELEWIZOR 3-D

Pomyśl, że "Avatar" spotyka się z "Tańcem z Gwiazdami". Biorąc stronę z Hollywood, producenci telewizorów, tacy jak Sony i Samsung, włączają teraz technologię 3-D do nowych telewizorów. Co jest takiego wyjątkowego w telewizorach 3-D? Oglądając standardowy telewizor lub nawet telewizor HDTV, oglądasz obraz przekazywany w dwóch wymiarach, wysokości i szerokości. Technologia Three-D dodaje trzeci wymiar - głębię. Niektóre sieci, w tym ESPN, nadają niektóre programy w technologii 3-D. Do oglądania tych programów potrzebne są jednak specjalne okulary zwane aktywnymi okularami migawkowymi ciekłokrystalicznymi. Dlaczego te okulary? Obrazy trójwymiarowe to właściwie dwa obrazy tej samej sceny. Lewe oko widzi jeden obraz, prawe oko widzi drugi. Mózg łączy oba obrazy tworząc iluzję trzeciego wymiaru [źródło: Katzmaier]. Jak wszystkie nowe produkty, telewizory 3-D nie są tanie; niektóre odbiorniki sprzedają się za 3000 dolarów lub więcej.

Hydrofloor

Zwróć uwagę na patio. Czy to jest basen? Czy to jest podłoga? Nie. To jest Hydrofloor. Jeśli chcesz zwiększyć ilość miejsca użytkowego na swojej posesji, ale Twój basen zajmuje zbyt wiele nieruchomości, to Hydrofloor jest właśnie tym, co zamówił architekt. Za jednym naciśnięciem przycisku, Hydrofloor powoli wznosi się z dna basenu na dowolną głębokość. Na najwyższym poziomie, Hydrofloor całkowicie przykrywa basen, wtapia się w otaczającą go podłogę lub patio i jest bezpieczny dla pieszych. Ty i twoja rodzina możecie na Hydrofloor tańczyć, spacerować lub grać w gry bez obawy o zamoczenie. Hydrofloor pozwala również zaoszczędzić pieniądze i energię poprzez całkowite przykrycie ogrzewanego basenu, gdy nikt nie pływa. Cena instalacji Hydrofloor zależy od obszaru, który zostanie pokryty przez podłogę oraz innych czynników [źródło: Nosowitz].

Smart Glass

Ile razy zasłaniałeś rolety, cienie lub zasłony, aby uniemożliwić wścibskim sąsiadom zobaczenie tego, co masz na kolację? Dni żaluzji, zasłon i okiennic już się skończyły, dzięki jednemu z najmądrzejszych okien na świecie. Tak zwane "inteligentne szyby", czyli szyby z możliwością przełączania, pozwalają opalać się w promieniach słońca, jednocześnie ciesząc się prywatnością. Okna zmieniają się z przezroczystych na półprzezroczyste, częściowo zasłaniając promienie słoneczne, gdy ładunek elektryczny zasila specjalne materiały wewnątrz szyby.

W zależności od szyby, okna mogą się zmieniać w ciągu kilku sekund lub minut. Niektóre całkowicie blokują światło. Można ręcznie sterować przełączaną szybą lub zaczepić okna do automatycznego czujnika, który reguluje ilość światła przechodzącą przez [źródło: Automated Building]. Inteligentne szkło może również zaoszczędzić pieniądze poprzez zmniejszenie kosztów energii, a niektóre z nich pozwalają nawet na wyświetlanie obrazów, które zachowują czas z muzyką na szybie. Rób, co chcesz. Twój sąsiad nie może widzieć wnętrza.

Chłodziarka Ściana Piekarnik

Z naszego pliku "What Will They Think of Next" pochodzi piekarnik, który zarówno chłodzi, jak i gotuje. A może jest to lodówka, która zarówno chłodzi, jak i gotuje? Tak czy inaczej, oto jak działa chłodzony piekarnik ścienny Connect IO z TMIO: Zanim wyjdziesz rano do pracy, po prostu wrzucasz do piekarnika wejście na kolację. Piekarnik, er, lodówka, utrzymuje jedzenie w chłodzie przez cały dzień. Tuż przed wyjściem z pracy można włączyć piekarnik z dowolnego komputera lub telefonu komórkowego z połączeniem internetowym. Zanim wrócisz do domu, twój posiłek czeka, chociaż musisz obsłużyć go sam. Connect IO kosztuje około $5,800.

Apple TV

Dla fanów wszystkiego, co dotyczy Apple, możesz teraz rozszerzyć i-empira do telewizora dzięki, co jeszcze, Apple TV. Nowy, o wiele mniejszy box to tylko 99 dolarów i haki do dowolnego telewizora HDTV z jednym podłączeniem kabla HDMI. Po podłączeniu do Internetu przez Wi-Fi masz dostęp do ponad 7000 filmów - w połowie w jakości HD - za 4,99 USD każdy, a także do odcinków HDTV z rodzin ABC, Fox, Disney Channel i BBC America za jedyne 99 centów. Możesz również przesyłać treści do telewizora za pośrednictwem stron internetowych, takich jak Netflix, YouTube i Flickr, lub z własnego komputera. A ponieważ jest on kompatybilny z iTunes, masz dostęp do własnej muzyki, ponad 200 000 podcastów i 4000 internetowych stacji radiowych, które możesz przepompować przez system rozrywki domowej.

Top