• 27 maja 2024

Obecnie wiele osób zastanawia się nad tym, czy zakupić do swojego gospodarstwa domowego wyciskarkę do soków. Bez wątpienia taki sprzęt może bardzo pozytywnie wpłynąć na zdrowie całej rodziny, której zależy na spożywaniu odpowiedniej ilości warzyw oraz owoców w ciągu dnia. Możemy jednak zastanawiać się, czy lepszym wyborem jest wyciskarka, a może mimo wszystko tańsza sokowirówka?

Hurom H-AI: secyfikacja

Hurom One Stop H-Al, to wyciskarka wolnoobrotowa posiadająca szereg funkcji i udogodnień. Jest ona produkowana w czterech podstawowych kolorach: platynowym, antracytowym, różowym złocie oraz czerwieni. Długość jej przewodu wynosi 1,4 m. Jej szerokość to 296 mm, głębokość 160 mm, a wysokość 435 mm. Posiada jednofazowy silnik indukcyjny, a pobór mocy jest na poziomie 200 W. Wałek obraca się 60 razy na minutę, a wycieraczki 23 razy. Napięcie to - 230-240 V, częstotliwość - 50 Hz. Gwarancja na silnik wynosi aż 10 lat, natomiast na części 2 lata. Jeśli jednak zarejestruje się produkt, wówczas również części są objęte 10 - letnią gwarancją. Waga całego sprzętu to 6,4 kg, bezpiecznik - 250V 8A. Urządzenie może działać aż 30 minut nieprzerwanie.

Wyciskarka wolnoobrotowa: praktyczny sprzęt czy modny gadżet?

Czy wyciskarka jest lepsza od sokowirówki? Czy warto posiadać ją w swoim domu, czy jest po prostu tylko i wyłącznie urządzeniem modnym? Bez wątpienia obecnie wyciskarki obrotowe cieszą się naprawdę sporą popularnością na rynku. Wynika to jednak przede wszystkim z tego, iż są to sprzęty innowacyjne, oferujące swoim klientom naprawdę wiele. Co dokładnie? Za ich pomocą można przygotować pyszne i świeże soki, najwyższej jakości. Wyciskarki mają w porównaniu do sokowirówek niewiele obrotów na minutę, przez co sok przygotowuje się wolniej. Podczas tego procesu jednak nie tracone są żadne właściwości odżywcze zawarte w warzywach czy też w owocach. Wszystko znajduje się w soku, dlatego też staje się on kompleksowym źródłem witamin. Zazwyczaj dużo łatwiej jest nam w ciągu dnia wypić chociażby 1 litr soku, niż zjeść kilka kilogramów owoców oraz warzyw. Jest to zatem wygodniejsze i pozwala zachować nasz organizm w bardzo dobrej kondycji.

Kolejna kwestia to natomiast łatwość przygotowywania soków. Czasem trzeba pokroić niektóre z owoców i warzyw na mniejsze kawałki jednak obecnie pojawiają się na rynku również wyciskarki, które mają bardzo duże komory wsadowe. Jednocześnie do wyciskarek można wrzucać dużo mniejsze elementy, takie jak warzywa liściaste. Jarmuż jest źródłem bomby witaminowej, dlatego też warto dodawać go do swoich soków. Oczywiście wyciskarki obrotowe mogą służyć również do przygotowywania innego rodzaju pożywienia, przykładowo mleka roślinnego. Nie są to z pewnością sprzęty tanie, ale mają wiele zalet i jeśli tylko posiadamy jakieś wolne środki, warto w nie inwestować.

Wyciskarki obrotowe są również sprzętami łatwymi do codziennego czyszczenia. Zazwyczaj w ciągu kilku minut można rozebrać najważniejsze elementy oraz opłukać je dokładnie pod bieżącą wodą. Soki są wyciskane, dlatego też charakteryzuje je dużo większa klarowność, niż w przypadku soków przygotowywanych w sokowirówce. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej nie jest w trakcie tego procesu napowietrzany. Nie trzeba zatem spożywać go od razu. Można pozostawić go na około 24 godziny. To duże ułatwienie, ponieważ można wieczorem przygotować go sobie po to, aby rano wziąć do pracy.

Oczywiście wyciskarka jak każdy inny sprzęt, może być czasem awaryjna, niektóre modele nieco głośniej chodzą, choć to z reguły ciche urządzenia. Niemniej jednak ich ogólne zalety znacznie przewyższają jakieś ewentualne drobne wady.

Hurom H-AI

Hurom One Stop: co to za innowacja?

Hurom H-AI to wyciskarka, w której została zastosowana innowacyjna technologia One Stop. Co to dokładnie za technologia i jakie gwarantuje one udogodnienia użytkownikowi sprzętu? Dowiedz się na hurompolska.pl.

Technologia ta charakteryzuje się przede wszystkim tym, że składniki są przenoszone bezpośrednio do samej misy. Przedstawia się to w ten sposób, że rozdrabniacz obraca się i tnie wrzucone składniki. Natomiast dwa ostrza S-Blade, które mają kształt litery S, rozbijają te wrzucone składniki i popychają je automatycznie w dół wyciskarki. Ostrze C-Blade, które ma kształt litery C przecina wrzucone składniki i dokładnie omiata dno, przesuwając wszystko stopniowo w dół. Natomiast dwa otwory, które są specjalnie wyprofilowane i pochylone do wnętrza misy, ułatwiają takie płynne przesuwanie się składników. Za wszystko zatem odpowiada specjalna komora wsadowa One Stop.

Top