• 21 kwietnia 2024

Studenci Duke University's Pratt School of Engineering nie są jedynymi inteligentnymi studentami na kampusie Durham, N.C.. Duke's Smart Home jest również tam - 6.000 stóp kwadratowych (557 metrów kwadratowych) hali mieszkalnej, który jest również przykładem zrównoważonego życia poprzez technologię, efektywności energetycznej i zielonego stylu życia wyborów.

Koncepcja Inteligentnego Domu pochodzi z 2003 roku, kiedy to ówczesny student inżynierii Mark Younger wprowadził ten pomysł do swojej pracy magisterskiej. Dom, znany również jako "Home Depot Smart Home" ze względu na sponsoring firmy w wysokości 2 milionów dolarów w okresie budowy, został otwarty w listopadzie 2007 roku. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się w trakcie semestru w styczniu 2008 roku.

Inteligentny Dom nie jest jednak tylko halą mieszkalną. To laboratorium i łóżko testowe - główny element większego programu inteligentnego życia w Duke. Ponad 100 studentów, w większości studentów z różnych dyscyplin akademickich, prowadzi badania nad tym, co to znaczy żyć mądrze.

Więc co oznacza "mądre" życie? Nie oznacza to zastosowania najgorętszego nowego gadżetu lub technologii do danego problemu. W Duke Smart Home oznacza natomiast znalezienie najmądrzejszego rozwiązania problemu z adaptowalnymi i zrównoważonymi rozwiązaniami i technologiami. (Nawet jeśli te odpowiedzi i technologie mogą jeszcze nie istnieć). Podczas gdy jeden zespół studentów w programie może badać temat taki jak bioreaktor mikrobiologiczny do produkcji wodoru (tak, to jest prawdziwy projekt), inny zespół może zdecydować się na zbadanie kosztów/korzyści z projektowania zrównoważonych technologii. Badania te pozwalają studentom na praktyczne poszukiwania i odkrywanie innowacyjnych sposobów wykorzystania technologii w inteligentnym domu.

Laboratorium badawcze oferuje studentom praktyczne doświadczenie nie tylko w zakresie zielonego życia, ale również w zarządzaniu projektami, budowaniu zespołu, dynamice i praktycznym projektowaniu.

Cechy Inteligentnego Domu Księcia

Inteligentny Dom jest prowadzony przez studentów - z pomocą i wkładem wydziału - od początku jego istnienia. Tak jak Ty musiałbyś podejmować decyzje o projekcie i cechach Twojego domu, gdybyś budował go od podstaw, tak samo zespół pracujący nad inteligentnym domem. Zespoły studenckie współpracowały przy podejmowaniu decyzji o takich rzeczach jak bocznica Smart Home, pokrycie dachu i każdy inny element domu, ale również nawiązały kontakty w branży - to rzadka okazja dla studentów.

Ich decyzje i współpraca opłaciły się. Przyjrzyjmy się niektórym wielkim zaletom biletów: Inteligentny Dom został zbudowany z trwałych i pochodzących z recyklingu materiałów, w tym zrównoważonej tarcicy, odnawialnej podłogi korkowej i bezpapierowej płyty gipsowo-kartonowej wykonanej z odpornego na wilgoć włókna szklanego. Ściany są izolowane pianką w sprayu. Na zewnątrz dom jest owinięty wodoodporną membraną paroizolacyjną i pokryty przyjazną dla środowiska płytą z cementu włóknistego, tworzącą osłonę przeciwdeszczową. Bocznica zewnętrzna jest skonstruowana w sposób umożliwiający cyrkulację powietrza i wody oraz zapobiegający gromadzeniu się wilgoci.

W domu znajdują się dwa systemy solarne zasilające dom. Słoneczna jednostka cieplna pomaga podgrzewać wodę pod prysznicem i do mycia naczyń. Panele fotowoltaiczne zamontowane z przodu domu i podłączone do publicznej sieci energetycznej przetwarzają energię słoneczną na energię użytkową, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii w inteligentnym domu o około 30 procent [źródło: Muzeum Życia i Nauki Północnej Karoliny].

Dom posiada również zielony dach, który nie oznacza koloru, ale rodzaj - na tym dachu rosną rośliny. Dach zielony zapewnia całoroczną izolację i pomaga zapobiec sytuacji, w której dom przyczynia się do powstania miejskiej wyspy ciepła. Woda spływająca na dach jest filtrowana przez glebę i w końcu jest ponownie wykorzystywana do prania i konserwacji podwórza. Znajdują się tam również zbiorniki na wodę deszczową z 1.000 galonowymi (3.785 litrami) zbiornikami do zbierania wody spływającej z dachu. Woda ta jest następnie wykorzystywana do spłukiwania toalet i nawadniania podwórza.

Top