• 18 czerwca 2024

Zacznijmy od gorzkiej prawdy: Nawet przy licznych przebudowach pod moim wszechobecnym pasem narzędzi, wciąż jestem zdumiony, że tak wiele rzeczy może pójść źle podczas projektu. Bez względu na to, jak dobrze jestem przygotowany i doświadczony, uczę się czegoś istotnego w każdej pracy. Myślę, że jest to część tego, co czyni mnie ofiarą "flipitis" (ostre uzależnienie od procesu kupna-sprzedaży nieruchomości); zawsze jest coś nowego, nigdy nie jest to ta sama rutyna i naprawdę trudno się nudzić.

Przeprowadzenie jakiejkolwiek przebudowy wymaga organizacji, kreatywności, wytrwałości i cierpliwości. Nawet z solidną linią czasu i budżetem, Twoje planowanie dopiero się zaczyna. Oto kilka małych (ale ważnych) rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, przygotowując się do swojej przygody z przebudową.

Organizacja

Zanim jeszcze rozpocznie się budowa, stwórz system, który utrzyma porządek. Przynajmniej miej pudełko z teczkami lub notatnik z oznaczonymi przegrodami dla każdego pokoju, sprzedawcy i specjalną sekcję na ten ciągle rosnący budżet. Powinieneś mieć na wyciągnięcie ręki listę telefoniczną każdego pod- i dostawcy, z którym się skontaktowałeś lub planujesz robić interesy i dodawać do niej po drodze.

Zamówienie

Czyste i zorganizowane miejsce pracy pomoże ci trzymać się twojej linii czasu, ponieważ nie będziesz marnował cennych minut, godzin czy dni próbując zlokalizować twoje narzędzia czy materiały. W miarę jak materiały zaczną się ładować, Twój najlepszy przyjaciel może stać się stałym znacznikiem. Oznacz wszystko i umieść wszystkie płytki, elementy wyposażenia i sprzęt w jednym pomieszczeniu razem, aby nie doszło do pomyłki, np. w chromowanej łazience zlewozmywak z brązu pokryty olejem.

Wyznacz bezpieczny obszar na miejscu lub wynajmij pojemnik do przechowywania wszystkich materiałów i materiałów w zorganizowany sposób, aby ułatwić ich zlokalizowanie i zmniejszyć ryzyko uszkodzenia importowanego włoskiego zlewu.

Parking

Gdzie są wszyscy twoi sprzedawcy, podwykonawcy i sąsiedzi idą do parku, gdy w twoim domu jest więcej ludzi w nim niż Home Depot w niedzielę rano? Wyznaczyć obszar, porozmawiać z sąsiadami, pożyczyć podjazd.

Raz zrobiłem flip na cul-de-sac, który był koszmarem, ponieważ zakłócałem bliskie otoczenie armaturą do cementu, dostawami płyt i hałasem. Moi tymczasowi sąsiedzi nie byli zadowoleni z nieproszonego chaosu i zrobili wszystko, co w ich mocy, aby sabotować mój remodel. Nieładnie.

Zapasy

Zanim zaczniesz szorstki montaż instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, miej swoje oprawy oświetleniowe i wodno-kanalizacyjne na miejscu. Łatwo jest odłożyć zamawianie tych elementów, ale oszczędzasz czas, pieniądze i frustrację, mając je pod ręką, gdy układasz przestrzeń. Czy kranik będzie w drodze do otwarcia drzwi szafki z lekami? Na jakiej wysokości powinny znajdować się sconcesy po obu stronach okna, aby uniknąć uderzenia w zasłony?

Pomyśl przed siebie

Kiedy dokonujesz dużych zakupów, takich jak płytki, urządzenia, tkaniny i meble, uzyskać próbki materiałów, gdy tylko jest to możliwe i mechaniczne cięcia arkuszy (dla większych przedmiotów), aby pomóc w ich instalacji. Podczas oczekiwania na te materiały, próbki pozwolą Ci dopasować kolor do Twoich wyborów farb, określić wymiary, przydzielić miejsce i dać wizualną zachętę do ukończenia projektu.

Kody

Znać swoje kody (lub wynająć kogoś, kto je zna). Jeśli przebudowujesz ścianę lub zmieniasz plan piętra, równie dobrze możesz mieć odpowiednią ilość/rozstaw punktów sprzedaży i pomyśleć o każdym możliwym scenariuszu w przyszłości, który może wymagać podłączenia wtyczki w pobliżu.

Wyobrażasz sobie zespół grający na żywo na przednim ganku przy twoim noworocznym basenie? Masz ochotę na jedną z tych samogrzewających się desek klozetowych? Taniej jest teraz przeprowadzić kabel do głośników przez otwartą podsufitkę, niż zdecydować, że po zainstalowaniu płyty gipsowo-kartonowej, przyklejeniu i pomalowaniu, chcesz mieć jakieś melodie w pokoju rodzinnym. Jeśli uważasz, że możesz chcieć go w przyszłości, postaraj się podejmować decyzje we właściwej kolejności.

Czy A Dry Run

Zanim bateria kuchenna ujawni swój brzydki wyciek podczas parkowania, przetestuj wszystko. Włącz zraszacze, aby sprawdzić prawidłowy odpływ wody, weź prysznic, zrób pranie i uruchom zmywarkę jednocześnie, aby sprawdzić, czy jest wystarczająco dużo wody, aby cieszyć się tym prysznicem i upewnić się, że nie ma żadnych przecieków, które mogłyby zrujnować nowe zamszowe faux wykończenie w gabinecie poniżej mistrzowskiej kąpieli. (Tak, przydarzyło mi się to...)

Spróbuj myśleć o kreatywnych sposobach, w jaki możesz zrobić duży wpływ za mniejsze pieniądze, takich jak zainstalowanie gniazda w podłodze w salonie, aby uniknąć niechlujnych przewodów lamp lub umieszczenie wnęk na łóżku głównym z indywidualnymi przełącznikami nad każdym stołem nocnym. Uwielbiam przydzielać miejsce w przedniej szafie w przedpokoju lub zasłoniętym obszarze do ładowania mediów - centrum z dużą ilością wtyczek do przechowywania i ładowania aparatów cyfrowych, kamer wideo, iPodów i telefonów komórkowych pomaga w organizacji i sprzątaniu bałaganu.

Akcesoria

Jeśli wymienisz drzwi wewnętrzne myśląc, że są to proste, wydajne i tanie elementy, posuń się o krok dalej i zastanów się, że prawdopodobnie potrzebujesz sprzętu i wykończenia i powinieneś przeznaczyć środki w swoim budżecie na ich instalację przez stolarza.

Zanim zapłacisz za wszystko, co wiąże się z jedną małą wymianą drzwi, jaki jest jej całkowity koszt i czy jest tego warta? Tak samo z szafkami, oknami i wszystkim innym. Nie zapomnij o "dodatkach", które mogą się szybko sumować!

Top