• 18 czerwca 2024

Po roku 2020 w pełnym rozkwicie, teraz jest świetny czas, aby przyjrzeć się najlepszym telewizorom dostępnym obecnie na rynku. Jeśli chcesz kupić nowy telewizor, teraz jest to świetny czas, aby spojrzeć, jak detaliści są rozliczanie modeli z ich zapasów i może znaleźć kilka świetnych ofert.

W ciągu ostatnich dwóch lat przetestowaliśmy ponad 70 telewizorów, a poniżej przedstawiamy nasze wybory najlepszych telewizorów w 2020 roku. Zobacz również nasze wybory najlepszych 4k telewizorów i najlepszych inteligentnych telewizorów.

Najlepszy telewizor: LG B9 OLED

LG B9 to najlepszy telewizor, jaki dotychczas testowaliśmy. Ten niesamowity telewizor OLED zapewnia spektakularną jakość obrazu niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdujesz. Jego nieskończony kontrast sprawia, że podczas oglądania w ciemnym pomieszczeniu panuje doskonała czerń, a jasne pomieszczenia również nie stanowią problemu, ponieważ ma doskonałą obsługę odbicia i bardzo dobrą jasność szczytową. Częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz, a czas reakcji jest prawie natychmiastowy, więc szybko poruszające się sceny wyglądają gładko i prawie bez rozmycia. Dostępna jest także opcjonalna funkcja wstawiania czarnej klatki, która pomaga ograniczyć rozmycie obrazu w ruchu, a także może interpolować zawartość o niższej częstotliwości odświeżania, aby ruch wyglądał na płynniejszy.

Niestety, ten telewizor nie jest szczególnie dokładny kolorystycznie od razu po wyjęciu z pudełka. Ma doskonałą szarą jednorodność, co jest świetne, jeśli masz tendencję do oglądania wielu sportów, i może podskalować niższe rozdzielczości treści jak telewizja kablowa bez żadnych problemów. Dla graczy, jego opóźnienie wejściowe jest wyjątkowo niskie, obsługuje on zmienną częstotliwość odświeżania FreeSync, a także współpracuje z najnowszymi kartami graficznymi NVIDIA.

Zanim jednak kupisz telewizor OLED, powinieneś wiedzieć o ryzyku trwałego wypalenia. Dzieje się tak, gdy elementy statyczne pozostają w tym samym miejscu przez dłuższy czas, jak logo kanału lub interfejs użytkownika w grach wideo. Nie oczekujemy jednak, że wypalenie będzie problemem dla większości osób, które oglądają zróżnicowane treści. Jeśli te zagrożenia nie przeszkadzają, to na pewno należy sięgnąć po ten telewizor.

ALTERNATYWA: SAMSUNG Q80/Q80R QLED

Jeśli wolisz iść z telewizorem LED, a następnie sprawdzić Samsung Q80/Q80R QLED. Nie jest w stanie wyprodukować tak doskonałej czerni jak LG B9 OLED, ale jego panel VA ma imponujący współczynnik kontrastu, który jest jeszcze lepszy dzięki pełnemu zakresowi lokalnego ściemniania. Ten telewizor może stać się niezwykle jasny, zapewniając niesamowite wrażenia HDR z podkreśleniami, które pop. Kąty widzenia są znacznie lepsze niż w większości telewizorów z panelem VA, ponieważ posiada technologię Samsung "Ultra Viewing Angle"; jednak ma to negatywny wpływ na współczynnik kontrastu telewizora. Gaming czuje się bardzo responsywny dzięki niskiemu opóźnieniu wejściowemu i obsługuje FreeSync zmienną częstotliwość odświeżania, jak również. Możesz również używać tego telewizora jako monitora, ponieważ może on wyświetlać aromat 4:4:4 prawidłowo, a co najlepsze, nie ma ryzyka trwałego wypalenia.

Jeśli nie masz nic przeciwko ryzyku wypalenia, wybierz LG, ponieważ w sumie jest to lepszy telewizor. Jeśli nie, to Samsung jest świetną alternatywą, z której większość ludzi powinna być zadowolona.

PROWADZIŁ ALTERNATYWĘ DLA CIEMNEGO POKOJU: SERIA VIZIO P QUANTUM X 2019

Jeśli lubisz oglądać telewizję w ciemnym pokoju, ale nie chcesz mieć do czynienia z ryzykiem wypalenia, sprawdź Vizio P Series Quantum X 2019. Chociaż nie uzyskasz takiego samego poziomu czerni jak w przypadku telewizora LG B9 OLED, jest to mniej więcej tak blisko jak w przypadku telewizora LED. Posiada również pełną matrycę lokalnego ściemniania z imponującą wydajnością, a wyjątkowa obsługa ruchu zapewnia wyraźny obraz przy minimalnym rozmyciu. Ten telewizor może stać się niezwykle jasny, co świetnie sprawdza się w przypadku materiałów HDR oraz w walce z olśnieniem, jeśli zdecydujesz się korzystać z niego w jasnym pomieszczeniu. Niestety, choć ma niskie opóźnienie wejściowe dla tych, którzy chcą grać na telewizorze, nie obsługuje on żadnej technologii zmiennej częstotliwości odświeżania, a kąty widzenia panelu VA są słabe.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie chodzi o wypalanie, idź z LG; w przeciwnym razie Vizio jest doskonałym wyborem.

Najlepszy telewizor dla dokładności kolorów: Sony X950G

Jeśli zależy Ci na precyzji koloru, to Sony X950G jest najlepszym urządzeniem, jakie przetestowaliśmy. Wyjmowany z pudełka, ten telewizor ma doskonałe odwzorowanie kolorów, co pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztownej kalibracji. To jednak nie wszystko, co ten telewizor ma do zaoferowania. Jego panel VA ma znakomity współczynnik kontrastu i imponującą czarną jednolitość, która z pewnością ucieszy tych, którzy lubią oglądać w ciemności. Jeśli jesteś w dobrze oświetlonym pokoju, ten telewizor może stać się niewiarygodnie jasne, aby pokonać blask i ma wyjątkową obsługę odbicia. Niestety, jak większość paneli VA, kąty oglądania są rozczarowujące, co sprawia, że telewizor ten jest mniej odpowiedni do dużych pomieszczeń z szerokimi siedzeniami. Mimo to, większe warianty tego telewizora mają 'X-Wide Angle' firmy Sony, co znacznie zwiększa jego kąty widzenia, ale kosztem współczynnika kontrastu.

Czas reakcji w tym telewizorze jest doskonały, z bardzo niewielkim rozmyciem za szybko poruszającymi się obiektami; na dodatek, posiada on opcjonalną funkcję wstawiania czarnej ramki, która pomaga jeszcze bardziej ograniczyć rozmycie ruchu. Chociaż opóźnienie wejściowe w tym telewizorze może nie być wystarczająco niskie dla konkurencyjnych gier, przypadkowi gracze powinni być więcej niż zadowoleni z jego wydajności. Niestety, nie obsługuje on zmiennej częstotliwości odświeżania, aby zmniejszyć rozrywanie ekranu i nie posiada trybu "Auto Low Latency". Wreszcie, co nie mniej ważne, ten telewizor działa na Android, który jest przyjazny dla użytkownika i powinien być w stanie znaleźć prawie wszystko, czego potrzebujesz w sklepie z aplikacjami.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to najlepsze rozwiązanie zapewniające dokładność kolorów, a ponadto posiada niesamowity zestaw funkcji, które powinny zadowolić większość ludzi.

Top