• 21 kwietnia 2024

Chociaż większość producentów i nabywców skupia się na większych telewizorach (zobacz nasze rekomendacje dla najlepszych 55-calowych telewizorów), to jednak nadal istnieje duże zainteresowanie mniejszymi modelami. W tych rozmiarach nie znajdziemy najbardziej zaawansowanych, wysokiej klasy modeli, ale nadal mamy kilka bardzo dobrych telewizorów do wyboru. W zależności od zastosowania, duży monitor może być również dobrym wyborem. Zobacz nasze wybory dla najlepszych monitorów 34 cale+.

W ciągu ostatnich dwóch lat przetestowaliśmy ponad 80 telewizorów i poniżej prezentujemy nasze rekomendacje dla najlepszych telewizorów dostępnych w rozmiarach 40-43 cale.

Najlepszy 40-42-43-calowy telewizor: Vizio M437-G0

Najlepszym 40-42-43-calowym telewizorem, jaki testowaliśmy do tej pory, jest Vizio serii M7 Quantum 2019 M437-G0. Dzięki dobrej jakości obrazu, bardzo szerokiej gamie kolorów i głębokim odcieniom, wyświetlającym żywe kolory i sprawiającym, że podświetlenia są takie jak powinny. Z panelem VA, ma doskonały współczynnik kontrastu i doskonałą jednorodność czerni, a z funkcją lokalnego ściemniania, aby jeszcze bardziej pogłębić każdą czerń, to świetny telewizor do oglądania filmów w ciemnych pomieszczeniach.

Szybko poruszające się obiekty wyglądają czysto dzięki świetnemu czasowi reakcji i zadziwiającej funkcji wstawiania czarnej ramki, która pomaga ograniczyć rozmycie spowodowane ruchem. Opóźnienie wejściowe jest niewiarygodnie niskie i może wyświetlać prawidłowy kolor 4:4:4, jeśli trzeba go używać jako monitora komputerowego, ale szara jednorodność jest tylko przyzwoita, więc jednolite kolory na stronach internetowych nie będą wyglądać bardzo jednorodnie. Jak w przypadku większości telewizorów panelowych VA, kąty oglądania są rozczarowujące, więc nie jest to dobre dla szerokiej układ siedzenia. Jednak ten telewizor może stać się wystarczająco jasny, aby zwalczać odbicia światła w średnio oświetlonych pomieszczeniach i robi dobrą robotę w obsłudze odbicia.

Ogólnie rzecz biorąc, ten telewizor wyświetla wyraźny obraz i działa dobrze w każdym rodzaju użytkowania, co czyni go najlepszym 40-42-43-calowym telewizorem, jaki dotychczas testowaliśmy.

TAŃSZA ALTERNATYWA: SAMSUNG UN43RU7100FXZA

Jeśli robisz zakupy przy mniejszym budżecie, weź pod uwagę Samsunga UN43RU7100FXZA. Nie sprawdza się tak dobrze w ciemnych pomieszczeniach jak Vizio M7 serii Quantum 2019, ale jego opóźnienie wejściowe jest znacznie niższe, aby zapewnić bardziej czułe wrażenia podczas gry. Posiada funkcję interpolacji ruchu, która sprawia, że ruch wygląda płynniej, a dokładność odwzorowania kolorów jest imponująca od razu po wyjęciu z pudełka. Szczytowa jasność w tym telewizorze jest przyzwoita, jednak może nie być dobrym wyborem, jeśli jesteś w jasno oświetlonym pomieszczeniu. Z drugiej strony, ma dobrą szarą jednorodność, co jest świetne do oglądania sportu, ponieważ jest mniej brudny efekt ekranu, który może być rozpraszający. Jak wszystkie telewizory Samsung, to działa Tizen OS, który czuje się znacznie płynniej, i są tony aplikacji dostępnych w jego app store. Niestety, musisz znosić niektóre reklamy na ekranie głównym i nie można ich wyłączyć.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz telewizor, który może działać dobrze w każdej treści, Vizio jest lepszym wyborem; w przeciwnym razie Samsung jest dobrym rozwiązaniem, jeśli koszt jest problemem.

ALTERNATYWA Z SZEROKIMI KĄTAMI WIDZENIA: SONY XBR43X800H

Jeśli szukasz telewizora z lepszymi kątami widzenia dla szerokich miejsc siedzących, to sprawdź Sony XBR43X800H. Z panelem IPS nie ma takiej samej wydajności w ciemnym pomieszczeniu jak Vizio serii M7 Quantum 2019, ale ma fantastyczną, nieszablonową dokładność kolorów i może być naprawdę jasny. Niestety, nie jest w stanie usunąć juddera ze źródeł 60p takich jak puszka kablowa czy aplikacje natywne, co jest zauważalne podczas panoramowania. Jednak gracze docenią niewiarygodnie niskie opóźnienie wejściowe, które jest jednym z najlepszych, jakie dotychczas testowaliśmy, oraz doskonały czas reakcji, skutkujący wyraźnym ruchem.

Jeśli szukasz najlepszego telewizora 40-42-43-calowego, to Vizio jest świetnym wyborem, ale jeśli chcesz czegoś z szerszymi kątami widzenia, to Sony jest świetną alternatywą.

Najlepszy 40-42-43-calowy telewizor z inteligentnymi funkcjami: TCL 43S525

Najlepszym 43-calowym telewizorem z inteligentnymi funkcjami, który do tej pory testowaliśmy, jest TCL 5 Series/43S525. Jakość obrazu w tym telewizorze nie jest tak dobra jak w naszych najlepszych modelach ze względu na brak funkcji takich jak lokalne przyciemnianie, ale wykorzystuje on telewizor Roku TV z inteligentnymi funkcjami, który jest jednym z najbardziej płynnych i łatwych w użyciu interfejsów. Wykonuje przyzwoitą pracę przy obsłudze odbić i ma bardzo dobry czas reakcji, co czyni go przyzwoitym do oglądania sportu.

Jest to dobry telewizor do gier dzięki bardzo niskiemu opóźnieniu wejściowemu, a także obsługuje chromatykę 4:4:4, jeśli chcesz używać go jako monitor PC. Niestety, nie może uzyskać dość jasne, aby zawartość HDR pop, choć ma ładne szeroką gamę kolorów i Dolby Vision wsparcia. Na szczęście ma doskonały natywny współczynnik kontrastu i mimo że nie ma lokalnego ściemniania, to nadal dostarcza bardzo głębokie i jednolite czernie.

Ogólnie rzecz biorąc, ten telewizor nie oferuje najlepszej jakości obrazu, ale jeśli chcesz coś z bardzo łatwym w obsłudze i płynnym inteligentnym interfejsem, to jest to świetna opcja, która może być znaleziona w bardzo niskiej cenie. Warto zauważyć, że wersje 50" i 55" są tylko nieznacznie droższe, a jeśli nie ogranicza cię przestrzeń, to oferują jeszcze lepszą wartość.

TAŃSZA ALTERNATYWA: TCL 43S425

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na TCL 5 Series/S525 2019 i nie przeszkadza kilka małych kompromisów w jakości obrazu, sprawdź TCL 4 Series/43S425. Nie może on być tak jasny jak inne TCL'y i nie może usuwać 24p ze wszystkich źródeł. Brak również funkcji interpolacji ruchu, ale z drugiej strony, ma szybszy czas reakcji i niższe opóźnienie wejściowe, które sprawiają, że jest to lepszy wybór do gier lub użyć jako monitor PC. W ciemnym pomieszczeniu, dzięki wysokiemu kontrastowi natywnemu, wyświetla on głęboką czerń.

Jeśli chcesz uzyskać lepszą wydajność za kilka dolców więcej, idź z 43S525, ponieważ oferuje lepszą ogólną wartość, ale jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, ale chcesz te same inteligentne funkcje, a następnie uzyskać 43S425.

Top