• 20 lipca 2024

Jakość obrazu była historycznie zawsze najważniejszą cechą charakterystyczną telewizora. Nie ma znaczenia, czy jesteś entuzjastą filmów czy fanem sportu; jakość obrazu jest najważniejszym priorytetem przy wyborze telewizora. Jednak żaden system rozrywki domowej nie jest w stanie zapewnić niezwykłych wrażeń bez odpowiedniej jakości dźwięku. Podobnie jak w kinie czy na stadionie, dźwięk odgrywa ważną rolę w zanurzaniu publiczności w akcji. Mimo że telewizory nie posiadają najbardziej kompletnych systemów nagłośnienia, nastąpił znaczny postęp w tej dziedzinie. Nowoczesne telewizory mogą stać się głośne, mają przyzwoity bas i zapewniają czysty i zrozumiały dialog. Jeśli jednak chcesz, aby Twojemu wspaniałemu telewizorowi towarzyszył najlepszy dźwięk, proponujemy zakup dedykowanego systemu nagłośnienia lub soundbaru (zobacz nasze rekomendacje dotyczące najlepszych listew dźwiękowych).

Przetestowaliśmy ponad 70 telewizorów i poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje dla telewizorów z najlepszym dźwiękiem, jaki można kupić w 2020 roku. Zobacz również nasze rekomendacje dla najlepszych telewizorów i najlepszych telewizorów inteligentnych.

Najlepiej brzmiąca telewizja: LG E9 OLED

LG E9 OLED to najlepiej brzmiący telewizor, który do tej pory testowaliśmy. Może on uzyskać dość głośno dzięki wbudowanemu soundbar i może dostarczyć dobrą ilość ciała i uderzenie do jego basów. Nie ma jednak żadnego uderzenia ani dudnienia, więc nie jest w stanie dostarczyć wrażeń kina. Dialog, jednak jest jasne i zrozumiałe nawet przy większych ilościach, co jest świetne dla otwartych przestrzeni. Jak wszystkie OLEDy, ma doskonałą jakość obrazu z szerokimi kątami widzenia. Zapewnia doskonałą czerń w ciemnym pomieszczeniu, dzięki czemu oglądanie filmów jest niezwykłym przeżyciem. Zawartość HDR jest wyświetlana w bogatych, nasyconych kolorach i podświetleniach, które pojawiają się dzięki szerokiej gamie kolorów i dobrej szczytowej jasności HDR. Obsługa ruchu jest doskonała dzięki niemal natychmiastowemu czasowi reakcji, a gracze docenią niezwykle niskie opóźnienie wejścia i obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania HDMI Forum, która zapewnia niemalże bezzakłóceniowe doznania podczas grania.

Niestety, tak jak wszystkie OLEDy, ten telewizor ma ryzyko tymczasowego zatrzymania obrazu i trwałego wypalenia. Jest jednak mało prawdopodobne, że będzie to problem dla większości osób, które oglądają normalne, zróżnicowane treści. Telewizor jest wyposażony w obsługę HDMI 2.1, która obecnie nie dodaje wiele, ale czyni go przyszłościowym.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to niezwykły telewizor zapewnia doskonałą wydajność i dobrą jakość dźwięku.

TAŃSZA ALTERNATYWA: LG C9 OLED

Jeśli podoba Ci się wydajność telewizora LG E9 OLED, ale chcesz wydać mniej i uzyskać podobną ogólną wydajność przy podobnej jakości dźwięku, sprawdź LG C9. Ten telewizor nie ma wysokiej klasy wzornictwa, jak inne telewizory LG, ale nadal jest to niezwykły telewizor i zapewnia doskonałą jakość obrazu. Jego stojak jest przeznaczony do kierowania dźwięku z przodu w kierunku publiczności i ma przyzwoitą ogólną jakość dźwięku. Zapewnia wyraźne i dobrze wyważone dialogi i może być dość głośny, ale tak jak większość telewizorów, nie może dostarczyć dobrego subbasu, więc nie ma uderzenia lub dudnienia, często spotykane w filmach i efektach gier wideo.

Aby uzyskać najlepiej brzmiący telewizor, zdobądź E9; w przeciwnym razie C9 będzie Cię mniej kosztować i zapewni podobną ogólną wydajność.

Najlepiej brzmiący telewizor LED: Samsung Q80/Q80R QLED

Jeśli obawiasz się ryzyka zatrzymania obrazu lub trwałego wypalenia na telewizorach OLED, to powinieneś wybrać Samsung Q80/Q80R, najlepiej brzmiący telewizor LED, który dotychczas testowaliśmy. Ma przyzwoicie brzmiące pasmo przenoszenia, choć nie ma wystarczająco dużo basu, aby produkować dźwięk dudnienia. Dialogi brzmią czysto i jest bardzo mało zniekształceń, nawet przy głośnym odtwarzaniu.

Oprócz przyzwoitej reprodukcji dźwięku, ten telewizor może również zapewnić olśniewającą jakość obrazu. Dzięki funkcji lokalnego ściemniania, panel VA ma imponujący współczynnik kontrastu, który pozwala uzyskać głęboką czerń podczas oglądania w ciemności. Jest on jednak niższy niż w przypadku większości telewizorów z tym samym typem panelu. Wynika to w dużej mierze z jego "Ultra Viewing Angle", który poprawia kąt widzenia kosztem współczynnika kontrastu. Obsługa ruchu jest wyjątkowa, a opóźnienie wejściowe telewizora jest również niezwykle niskie, aby zapewnić wrażenia z gier. Obsługiwana jest zmienna częstotliwość odświeżania FreeSync i posiada tryb "Auto Low Latency Mode", który wyzwala się automatycznie po uruchomieniu gry z kompatybilnej konsoli, takiej jak Xbox One, oszczędzając Ci kłopotu z koniecznością zmiany trybu obrazu za każdym razem.

Jeśli chcesz uzyskać najlepszy dźwięk bez dodawania paska dźwiękowego do swojej konfiguracji, rozważ ten telewizor.

TAŃSZA WIODĄCA ALTERNATYWA: SERIA VIZIO P QUANTUM X 2019

Jeśli masz ograniczony budżet, wybierz Vizio P Series Quantum X 2019. Jego pasmo przenoszenia nie jest tak dobre jak Samsung Q80/Q80R QLED, ale może być bardzo głośne przy bardzo małych zniekształceniach. Ten telewizor korzysta również z panelu VA z wyjątkowym kontrastem, ale najbardziej zauważalną cechą jest niesamowita jasność szczytowa telewizora, ponieważ jest w stanie zrobić małe specular highlights pop w treści HDR. Niestety, jak większość paneli VA, kąty widzenia są raczej słabe, więc nie jest to idealne rozwiązanie dla dużych pomieszczeń lub jeśli masz tendencję do oglądania pod kątem. Dodatkowo, podczas gdy opóźnienie wejściowe jest niskie i panel ma częstotliwość odświeżania 120Hz, nie ma wsparcia dla żadnej technologii o zmiennej częstotliwości odświeżania, która zmniejszyłaby rozdarcie ekranu.

Ogólnie rzecz biorąc, Samsung jest lepiej brzmiącym telewizorem i ma więcej funkcji, ale jeśli koszt jest problemem, Vizio jest świetną alternatywą.

Najlepiej brzmiący telewizor z budżetem: Samsung RU7100

Najlepiej brzmiący telewizor w kategorii budżetowej to Samsung RU7100. Nie dostaniesz idealnej czerni, jaką dostaniesz na OLED lub jasności, jaką znajdziesz na diodach LED. To jest dobry telewizor ogólnie, z przyzwoitą jakością obrazu. Ma wysoki natywny współczynnik kontrastu i może dostarczyć głębokiej czerni w ciemnym pokoju, ale nie ma lokalnej funkcji ściemniania, aby jeszcze bardziej poprawić jakość. Nie może być bardzo jasny i jest bardziej odpowiedni do przeciętnego, oświetlonego pomieszczenia. Ma niezwykle niskie opóźnienie wejściowe, świetnie nadaje się do gier, ale ruch nie jest tak ostry, jak w przypadku wyższych modeli, które mogą rozczarować fanów sportu. Ten telewizor ma przyzwoitą jakość dźwięku, może być dość głośny, i będzie w porządku dla większości zastosowań. Niestety, tak jak w większości telewizorów, brakuje mu uderzenia lub dudnienia w zakresie subbasu i odrobiny uderzenia i ciała do jego basu. Z drugiej strony, dialog jest dobrze wyważony i klarowny.

Niestety, ten telewizor ma słabe kąty widzenia i musisz siedzieć prosto przed sobą, aby cieszyć się jak najdokładniejszym obrazem, więc nie jest to najlepszy wybór do oglądania dużego meczu z grupą przyjaciół.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry telewizor do większości zastosowań i zapewnia przyzwoitą jakość dźwięku.

Top